diskusia a návody

 
 
 

 

 
 


Tréningová Maska je záťažové tréningové zariadenie. Je to maska, ktorá prekrýva nos a ústa a pri dýchaní riadi prietok a hustotu vzduchu ktorý prichádza do tela pľúc. Tým posilňuje svaly používané pri dýchaní a zvyšuje kapacitu pľúc.

 
 
 
Home > Diskusia a návody
 

Tajomstvo elitných atlétov

V čom je tréning tých najlepších vrcholových športovcov iný? Prečo dosahujú lepšie výsledky ako vy i napriek tomu, že vynakladáte obrovskú snahu a ste doslova vo svojej životnej kondícií? Čo robia inak ako vy? Možno to nie je len v intenzite tréningu, ale v tom, čo pri tréningu využívajú vo svoj prospech.

Celý článok...
 

Marek Ham a jeho kapacita pľúc

Marek Ham Ja s ňou trénujem nieco cez rok a kapacita pľúc sa mi zvýšila o 1,1 litra...a urcite sa mi zlepšilo pravidelne dýchanie ako aj jednotlive časy na vzdialenosti...len je veľa negatívnych reakcii,ja vychádzam to seba,počas trénovania mi to pomohlo,tak som bol zvedavý na niekoho ďalšieho....

 

 

Celý článok...
 

Peter Žiška a jeho skúsenosti s Tréningovou maskou

Peter Žiška Ja som ju testoval aj na vytrvalostnom tréningu, kde som porovnávam pulzy/min. v priemere som mal asi o 10 bpm vyššie ako bez masky pri rovnakom úsilí (skús nájsť niekde príspevok, na kolieskových lyžiach) a teraz som skúmal aj saturáciu kyslíka ktorá sa taktiež znížila, takže tí čo nemajú výšku k dispozícii je to určite efektívnejšie ako trénovať len tak v nížinách, aj keď saturácia poklesla len o 3 % no prínos vidím predovšetkým v posilnení dýchacích svalov (medzirebrové svaly) + bránicové dýchanie (dýchať cez masku len tak pri telke).

 

 

Inštruktážne video

Rozbalenie, nastavenie masky, starostlivosť a rozohriatie